Sedm nemocnic nepřijalo pacientku s otravou. Je to skandální, říká ministr zdravotnictví

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy 03059000.jpeg

Hned sedm pražských nemocnic minulý týden odmítlo ošetřit pacientku s otravou. Jak je to možné? A máme se snad bát o své zdraví? „Je to skandální,“ neskrývá ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček. „Je nepřijatelné, aby se něco podobného opakovalo.“

Oč vlastně šlo? Celkem sedm pražských nemocnic minulý týden odmítlo od záchranné služby převzít ženu s otravou. Záchranka ji pak celých 82 minut vozila po Praze.

„Považuji to za pražskou anomálii. Tím, že je v Praze hodně nemocnic, dochází občas k tomu, že se nemocnice nechovají tak, jak by měly. Kupříkladu v Ostravě se něco podobného nikdy nestalo,“ popisuje ministr zdravotnictví, který mimo jiné dlouhé roky působil jako ředitel FN Ostrava.

„Pokud se to někdy bude opakovat, bude to mít pro ředitele příslušné nemocnice zásadní následky,“ upozorňuje Svatopluk Němeček a jasně říká, že trestem může být i odvolání z pozice ředitele.

Nakupují české nemocnice zbytečně drahé přístroje? A je zdravotnictví v Česku černou dírou na peníze? I na to se Helena Šulcová ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka zeptala.

Celý rozhovor si kdykoliv poslechněte v našem iRadiu nebo kliknutím na odkaz přímo v tomto článku.

autoři: heš , als
Spustit audio