O pořadu S mikrofonem za hokejem

Radiožurnál má reportéry na všech zápasech nejvyšší domácí hokejové soutěže. Přímo z místa nabízejí fanouškům u rádia nejrychlejší zprávy o vývoji zápasů. Vysílání pořadu skončilo v roce 2019.

Střídání reportérů na jednotlivých stadiónech, kde se zrovna hrají hokejové zápasy, je posluchačsky atraktivní a přináší fanouškům nejrychlejší přehled o všech zápasech.

Připravují: Na vysílání se podílejí nejen reportéři za mikrofonem na komentátorských pozicích Radiožurnálu na jednotlivých stadiónech, ale také moderátor pořadu, režisér a zvukař, kteří mají přehled o vývoji zápasů, jsou ve spojení se všemi reportéry a rozhodují o tom, kam se v pravou chvíli s mikrofonem za hokejem Radiožurnál vydá.

Historie pořadu:
S mikrofonem za hokejem patří k nejstarším pořadům Českého rozhlasu. Jeho základní princip se nemění – zprostředkovat posluchačům v krátkých přímých vstupech, které se z jednotlivých stadiónů střídají, to nejdůležitější, co zápasy přinášejí.

Posluchači jistě znají jména legendárních hokejových reportérů, jako například Josefa Laufera, Stanislava Sigmunda, Gabo Zelenaye nebo Aleše Procházku.

Josef Laufer jako vůbec první Evropan 3. října 1926 komentoval živě v přímém přenosu sportovní zápas.

Vysílání pořadu skončilo v roce 2019.