O pořadu S mikrofonem za fotbalem

Reportáže přímo z fotbalových zápasů. Vysílání pořadu skončilo v roce 2015.

Radiožurnál má reportéry na všech zápasech nejvyšší domácí fotbalové soutěže – Gambrinus ligy. Přímo z místa nabízejí fanouškům u rádia nejrychlejší zprávy o vývoji zápasů.

Střídání reportérů na jednotlivých stadionech, kde se zrovna hrají fotbalové zápasy, je posluchačsky atraktivní a přináší fotbalovým fanouškům nejrychlejší přehled o všech zápasech.

Jediným nepřítelem tradičního pořadu je termínová listina, která je v posledních letech rozkouskována do mnoha dní a časů, takže se jen málokdy sejde víc zápasů pohromadě, tak aby se pořad v této formě mohl vůbec vysílat. Stane se tak prakticky už jen v závěrečných kolech soutěže, kdy mají všechny zápasy nařízený jednotný začátek.

Pod značkou S mikrofonem za fotbalem vysíláme také přímé reportáže významných utkání české reprezentace a vybrané zápasy českých týmů v evropských fotbalových soutěžích.

Připravují: Na vysílání se podílejí nejen reportéři za mikrofonem na komentátorských pozicích Radiožurnálu na jednotlivých stadionech, ale také moderátor pořadu, režisér a zvukař, kteří mají přehled o vývoji zápasů, jsou ve spojení se všemi reportéry a rozhodují o tom, kam se v pravou chvíli s mikrofonem za fotbalem Radiožurnál vydá.

Josef Laufer

Historie pořadu:
S mikrofonem za fotbalem patří k nejstarším pořadům Českého rozhlasu, má více než čtyřicetiletou tradici. Jeho základní princip se nemění – zprostředkovat posluchačům v krátkých přímých vstupech, které se z jednotlivých stadionů střídají – to nejdůležitější, co zápasy přinášejí.

Posluchači jistě znají jména legendárních fotbalových reportérů, jako například Josefa Laufera, Václava Svobodu nebo Karla Malinu.

Josef Laufer jako vůbec první Evropan 3. října 1926 komentoval živě v přímém přenosu sportovní zápas.

Pořad se předstal vysílat v roce 2015.

Tento pořad se již nevysílá

Další pořady

 • O Roma vakeren

  Vysílání o Romech pro Romy, ale nejen pro ně… i pro širokou veřejnost.

 • Dopolední Radiožurnál

  Aktuální zpravodajství, reportáže a zajímaví hosté. Moderuje Petr Král.

 • Stretnutie

  Stretnutie je vysielanie Českého rozhlasu pre slovenských spoluobčanov, ale aj pre všetkých, ktorí sa zaujímajú o Slovensko a radi počúvajú slovenčinu.

 • Speciál Radiožurnálu

  Speciální vysílání k různým událostem. Komplexní pohled na aktuální témata, politické debaty i přenos přímo z místa dění.