Rychlocestovatel Aleš Gill navštívil více než 70 zemí světa. Letenky se dají sehnat i za 10 nebo 20 eur, radí

cestování, letiště

Všechno to začalo hledáním těch nejlevnějších letenek, dnes si spíš nízkonákladový rychlocestovatel Aleš Gill plní sny. Navštívil přes 70 zemí světa a v cestování plánuje pokračovat.

Jediným limitem je pětitýdenní dovolená. „Stává se zřídka, že bych se rozhodl ze dne na dne nebo z týdne na týden. Většinou plánuji půl roku dopředu, a tak není problém se domluvit,“ vysvětluje v úvodu rozhovor s moderátorkou Zuzanou Burešovou.

Plánování cesty však začíná poměrně nezáživně, totiž u počítače „lovem“ letenek. „Okolo několika serverů se obvykle vytváří komunita podobných cestovatelů,“ prozrazuje Aleš Gill s tím, že stačí zadat do Googlu heslo „akční letenky“. Speciální cestovatelské portály jsou totiž i v češtině. „Jsou zaměřené na Evropu, jiné se zabývají i mimoevropskými destinacemi,“ radí.

„Někdy dá aerolinka dvě sedadla za nízkou cenu, třeba za 10 nebo 20 eur za jednosměrnou letenku do Londýna, Milána nebo Říma,“ uvádí příklad Aleš Gill.

A protože je Aleš Gill považován za rychlocestovatele, jeho cesty jsou někdy skutečně bleskové. „Nejkratší cesta?“ zamýšlí se. „Největší extrém byla asi ta do Japonska, kde jsme byli jen šest hodin. To se nezdálo ani japonským celníkům,“ vzpomíná.

Celý rozhovor si kdykoliv poslechněte buď kliknutím na odkaz přímo v tomto článku nebo v našem audioarchivu.

autor:Šárka Ševčíková
  • Rozhovor