Rusové se zřejmě rozhodli situaci dál neeskalovat, míní poslanec Ondřej Veselý z ČSSD

23. duben 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Pracovníci ruské ambasády shromáždění k odbavení na Letišti Václava Havla

Diplomatický spor s Ruskem pokračuje. Ministerstvo zahraničí včera oznámilo, že zastropuje počet diplomatů na ruském velvyslanectví v Praze podle současného stavu na české ambasádě v Moskvě. Rusko se už nechalo slyšet, že odpověď na sebe nedá dlouho čekat. „Rusko v podstatě přijalo ten náš poslední postup, tedy stanovení počtu diplomatů na stejné úrovni. Doufáme, že se to posouvat nebude,“ říká předseda zahraničního výboru sněmovny Ondřej Veselý z ČSSD.

autoři: Petr Král , prh
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.