Rusové se sjíždějí do luxusních hotelů v Krkonoších, oslaví tam pravoslavné Vánoce

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy 02028346.jpeg

Ruští turisté dorazili do luxusních hotelů v Krkonoších. Plánují tam oslavit pravoslavné Vánoce. V tento čas do našich nejvyšších hor přijíždějí už tradičně. Nevadí jim absolvovat cestu dlouho kolem tří nebo čtyř tisíc kilometrů. Krkonoše se jim, jak sami říkají, líbí.

Paní Lerisa přijela se svou rodinou do Špindlerova Mlýna už poosmé. „Jsou tu nádherné hory, chodíme tu na thajské masáže,” vysvětluje. Právě v Krkonoších se svými blízkými oslaví Vánoce, i když, jak sama říká, dárky si nadělili už doma.

Ruští turisté nyní tvoří většinu klientely v luxusních krkonošských hotelech. „Jde zhruba o tři čtvrtiny všech klientů, jde o každoroční trend,” popisuje Jitka Hronešová, obchodní a marketingová ředitelka jednoho z hotelů. A co sem podle ní Rusy tolik láká? „Určitě atmosféra, má to tu kouzlo horské vesničky,” vysvětluje.

Personál hotelů už se na sobotní pravoslavné Vánoce připravuje. „Rusové jsou rádi v kolektivu své rodiny. Snažíme se jim uzpůsobit prostředí, ale neděláme jim speciální vánoční menu, třeba jako pro českou nebo německou klientelu,” říká Jitka Hronešová.

Většina ruských hostů zůstane v Krkonoších do konce tohoto týdne a pak se vrátí zpět do své země.