Rozhovor za 90 sekund nebo přes dvoumetrovou tyč. „Japonci jsou nesmlouvaví,“ shodují se Robert Záruba a Miroslav Bureš

19. červenec 2021

„Japonci neustoupí ani o milimetr,“ popisuje přístup organizátorů před olympijskými hrami sportovní komentátor Miroslav Bureš, který se v Tokiu chystá na komentování sportovních výkonů. „Na rozhovor s každým sportovcem je vyměřeno 90 sekund po skončení soutěže,“ potvrzuje jeho kolega z České televize Robert Záruba, podle kterého bude program ČT provázet spousta omezení. Zato v Českém rozhlase bude díky Radiožurnálu Sport situace jiná. „Budeme vysílat živě,“ potvrzuje Bureš.

Robert Záruba se do Tokia chystá v následujících hodinách a přiznává, že okolnosti kolem her nebudou úplně příjemné. „Budeme se soustředit na to, co lidi zajímá nejvíce, a to jsou sportovní výkony,“ říká.

Čtěte také

A Miroslav Bureš popisuje, že rozhovory se budou dělat na dálku – reportéři budou mít tyč dlouhou dva až tři metry, aby se nedostali ke sportovcům. „Druhá možnost je spojení na dálku přes nejrůznější aplikace, které uplatňujeme už teď v momentě, kdy ke sportovcům do olympijské vesnice nemůžeme.“  

Robert Záruba také věří, že rozhovory se sportovci po skončení soutěže budou nakonec trochu delší než vyhrazených 90 sekund, a to zejména v případě medailového úspěchu. „Ale nejsem si jist při akurátnosti Japonců, že to vždy projde,“ dodává.

Poslouchej olympiádu živě z Tokia na Radiožurnálu a Radiožurnálu Sport
autoři: Jan Pokorný , prh

Související