Roste počet stížností na školy. Komunikace mezi nimi a rodiči selhává, zdůrazňuje školní inspektor Zatloukal
Od září do konce března Česká školní inspekce evidovala skoro tisíc stížností, to je téměř stejný počet jako za celý minulý školní rok. „Nejčastěji stížnosti směřují ke kvalitě komunikace mezi školou a rodiči nebo na vztahy uvnitř školy, na vztahy mezi žáky, ale i mezi žáky a rodiči. Stížnosti se také týkají hodnocení žáků anebo přístupu ke vzdělávání žáků nebo dětí se speciálními vzdělávacími potřebami,“ říká ústřední školní inspektor Tomáš Zatloukal.
Čtěte také
„Stává se relativně často, že dostáváme stížnosti, které nejsou úplně konkrétní anebo jejich obsahem jsou záležitosti, které nemá Česká školní inspekce v kompetenci řešit. To jsou například záležitosti spojené s odměňováním zaměstnanců ve škole, s podezřením z bossingu nebo záležitosti týkající se vybavení školy, které má řešit zřizovatel, nebo sociálního zázemí školy, které řeší hygiena.
Udělali jsme proto infografiku, která zejména rodičům ukazuje názorně jednoduchým způsobem, jak mají postupovat, pokud mají nějaký problém ve škole. Obsahem jsou témata, která Česká školní inspekce řeší, anebo naopak ta, která jsou v kompetenci jiných institucí,“ dodává ústřední školní inspektor Tomáš Zatloukal.
Poslechněte si celý rozhovor.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Přijměte pozvání na úsměvný doušek moudré člověčiny.
František Novotný, moderátor


Setkání s Karlem Čapkem
Literární fikce, pokus přiblížit literární nadsázkou spisovatele, filozofa, ale hlavně člověka Karla Čapka trochu jinou formou.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Marshallův plán pro Kyjev či další miliardová pomoc. V Římě skončila konference o obnově Ukrajiny
-
Máme obří technologický dluh. Potrvá roky, než to vyřešíme, říká ke kyberútokům etický hacker Haller
-
V Dolomitech zemřel český turista. Odchýlil se od skupiny a zřítil se, píší média
-
‚O spalovací motory není zájem.‘ Volkswagen zavírá továrnu v Číně, kde vyrábí i Škoda