Psychické problémy, týraní a potíže na internetu. Linka bezpečí fungovala i v době nouzového stavu
Linka bezpečí v době koronavirové pandemie registruje zvýšený zájem dětí o její chat. Namísto osmi hodin si teď její pracovníci s dětmi dopisují 12 hodin denně. Jen v dubnu Linka pomohla zachránit 8 klientů před sebevraždou. Kvůli protiepidemickým opatřením ale musela omezit provoz telefonické podpory. Vedoucí odborných služeb Linky bezpečí Kateřina Lišková mluví o tom, s jaké problémy s dětmi řeší nejenom v době nouzového stavu.
Související
-
Uvedou důvod, získají ošetřovné. „Budeme rodičům věřit,“ ujišťuje šéf správy sociálního zabezpečení
Rodiče, kteří nepošlou své děti do škol a školek, zřejmě budou mít i nadále nárok na ošetřovné. Prověřovat, zda jsou důvody rodičů opravdu vážné, nejspíš nikdo nebude.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.