První pražské derby sezóny skončilo remízou

3. říjen 2003

Deváté kolo hokejové Tipsport extraligy nabídlo fanouškům první pražské derby letošní sezóny. Mistrovská Slavia vedla na ledě Sparty 2:0, ale nakonec se musela spokojit s remízou 2:2. Bez jediného bodu na kontě zůstávají stále České Budějovice. K bodům jim nepomohl ani staronový kouč Jaroslav Pouzar. Jihočeši tentokrát prohráli v Třinci 1:4. Na druhém konci tabulky mají Pardubice tříbodový náskok před Spartou, když zvítězily nad Litvínovem vysoko 6:1. Sérii šesti utkání bez výhry ukončil Liberec, který vyhrál ve Vsetíně 4:1.

Hokejisté Karlových Varů opět nedokázali vyhrát na domácím ledě. V souboji s Vítkovicemi získali jen bod za remízu 2:2. Kladenští hráči vedli ještě šest minut před koncem nad Zlínem 1:0, ale nakonec prohráli 1:2. Pět minut před koncem vstřelil vítěznou branku Slovák Barinka. Ve zbývajícím duelu porazila Plzeň Znojemské Orly 3:1.

Výsledky - 9. kolo:

Vsetínská hokejová - Bílí Tygři Liberec 1:4 (0:0, 0:1, 1:3)

Branky a nahrávky: 60. Dubec (J. Polák) - 22. S. Procházka (Plodek, Rozsíval), 53. Kropáč (Moravec), 54. Kašpařík (V. Novák), 58. Jareš (Kašpařík)
Rozhodčí: Venglář - Dědek, Chytil
Vyloučení: 5:6, navíc Luža, Jaškin (oba Vsetín) 10 min
Využití: 1:0
Diváci: 2570

Oceláři Třinec - České Budějovice 4:1 (3:1, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 8. Melenovský (Zadina, Hunkes), 10. Bordowski (Polanský), 12. Skořepa, 60. Pletka (Lakosil) - 3. Turek (Rob)
Rozhodčí: Minář - Čížek, Padevět
Vyloučení: 3:3
Bez využití
V oslabení: 0:1
Diváci: 3877

Rabat Kladno - Hamé Zlín 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 19. Gardoň - 54. Veselý (Okál), 55. Barinka (Balaštík, Leška)
Rozhodčí: Rejthar - Šátava, Pešek
Vyloučení: 3:5
Bez využití
Diváci: 3285

Lasselsberger Plzeň - JME Znojemští Orli 3:1 (2:0, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 11. D. Pospíšil (Andrašovský, J. Straka), 17. Andrašovský (D. Pospíšil), 35. Z. Sedlák (Důras, Jiří Hanzlík) - 27. Benák (Pardavý, Plášek)
Rozhodčí: Souček - Pouzar, Bádal
Vyloučení: 1:2
Bez využití
Diváci: 5086

Energie Karlovy Vary - Vítkovice 2:2 (1:1, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 5. Lipianský (Netík, Vantroba), 24. Petr Kumstát (Tvrdík) - 19. I. Padělek (Olesz), 26. M. Tomášek (Chmelíř)
Rozhodčí: Svoboda - Cambal, Unzeitig
Vyloučení: 3:6
Bez využití
Diváci: 3558

Pardubice - Chemopetrol Litvínov 6:1 (2:0, 4:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 11. P. Sýkora (Divíšek), 19. A. Novotný (Jaroslav Kudrna), 35. Mrázek (Dopita, Zábranský), 36. Kolář (Koukal), 36. P. Sýkora (Divíšek), 38. Mrázek (Dopita, Jaroslav Kudrna) - 26. L. Havel (Bombic)
Rozhodčí: Haškovec - Gebauer, Lederer
Vyloučení: 5:9
V oslabení: 1:0
Diváci: 7854

Sparta Praha - Slavia Praha 2:2 (0:1, 0:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 48. Ton (Marek, Srdínko), 57. Kratěna (Broš) - 20. Droppa (Klepiš, Tomica), 22. Antoš (Čermák)
Rozhodčí: Turčan - Barvíř, Blümel
Vyloučení: 7:5, navíc Beránek (Slavia) 5 min. a do konce