Prostějovští basketbalisté srovnali stav finálové série s Nymburkem na 2:2

5. červen 2011

Finále první ligy basketbalistů je srovnané. Prostějov i podruhé využil výhodu domácího prostředí a Nymburk porazil 83:70. Stav série hrané na čtyři vítězství je tak vyrovnaný 2:2 na zápasy.

Hosté vedli za necelé tři minuty 7:0, první třetinu vyhráli 24:23. Poté se ale začali prosazovat domácí a to především ve střelbě za tři body. V pětadvacáté minutě byl stav 63:46 ve prospěch Nymburka.

Obhájce titulu pak sice dokázal snížit na sedmibodový rozdíl, ale závěrečná desetiminutovka jasně patřila prostějovskému celku, který čtvrtý zápas finálové série už v klidu dotáhl do vítězného konce.

Finále play off ligy basketbalistů - 4. zápas:

Prostějov - Nymburk 83:72 (23:24, 48:44, 68:55).

Nejvíce bodů: Šlezas 23, Veikalas 13, Marek 11, Prášil 10 - Simmons 16, Benda, Křemen, Nissim a Stimač po 8.

Rozhodčí: Paulík, Hošek a Vondráček. Trestné hody: 10/7 - 24/18. Fauly: 24:20. Trojky: 14:6. Diváci: 1700. Stav série: 2:2.