Pro vakcínu bez registrace. Nově vás naočkují i v Brně, Ostravě, Zlíně nebo Jaroměři

21. červenec 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy V obchodním centru na Andělu se otevřelo nové očkovací místo bez registrace

V Česku vznikají nová očkovací místa pro zájemce bez předchozí registrace. Od středy mohou lidé pro vakcíny bez objednání do dalších měst, přijít přitom může každý včetně samoplátců.

Ostravské očkovací centrum se nachází ve Foru Nová Karolina, otevřené bude denně od 8 do 19 hodin. Lékaři budou aplikovat jednodávkové vakcíny firmy Johnson & Johnson a zvládnou naočkovat až 800 dospělých denně.

Čtěte také

Do Brna i na druhou dávku

Stejnou kapacitu bude mít i brněnské očkovací místo bez registrace. Lidé ho najdou v obchodním centru Olympia a otevřené bude každý den od 10 do 20 hodin. Lékaři v něm budou očkovat jak vakcínami firmy Johnson & Johnson, tak těmi od firem Pfizer a BioNTech.

Zváni jsou všichni starší 16 let, a to včetně zájemců o druhé dávky. Přestože, jak mluvčí Fakultní nemocnice u sv. Anny Dana Lipovská Radiožurnálu sdělila, je očkovací centrum v Olympii určené hlavně pro nové zájemce, určitě prý nikoho nevyhodí.

To znamená, že jak na pražský Chodov, tak do brněnské Olympie mohou lidé i pro druhé dávky po 21 dnech, což je nejkratší možný interval schválený Evropskou lékovou agenturou.

Očkovací místa vznikají po celém Česku

V Praze už existují tři očkovací centra bez registrace. Podle předběžných dat Chytré karantény v nich lékaři už naočkovali 9 až 10 tisíc lidí. Ve středu 21. července se otevírají podobná očkovací centra bez registrace také v dalších krajích.

Ve Zlínském kraji se otevřou očkovací místa v PSG aréně ve Zlíně a ve zdravotních střediscích v Luhačovicích a Uherském Hradišti. V Královéhradeckém kraji podobné centrum otevře poliklinika EDUMED v Jaroměři a očkování bez registrace bude od příštího týdne dostupné třeba i v Olomouci nebo v Pardubicích.

Spustit audio

Související