PŘIPRAVUJEME: Kristýna Fuitová-Nováková, herečka

1. únor 2015

Kristýna Fuitová-Nováková vystudovala DAMU, katedru alternativního a loutkového divadla. Debutovala ve snímku Výchova dívek v Čechách v roli školačky Agáty. Režisér Jan Hřebejk ji poté obsadil ve snímku Pelíšky jako Jindřišku. V současné době natáčí filmy, hraje v seriálech, účinkuje v divadelním Studiu Dva a organizuje vlastní divadelní projekty. Proč má ráda Dánsko a nemá ráda doktory? A jak vzpomíná na práci letušky? Mnohem více se dozvíte dnes hodinu před půlnocí, kdy bude Kristýna Fuitová-Nováková hostem Večerního Radiožurnálu.

Vysíláme v pondělí 2. února po 23. hodině. Své otázky na hosta nám můžete volat i vy, a to vždy v druhé půlce rozhovoru na telefonní číslo 221 552 155, nebo 221 552 255.

autor: mve
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.