Prince Williama vítaly doma topmodelky. Britský dokument odhaluje zákulisí královské rodiny

Princezna Diana patřila mezi nejfotografovanější lidi světa
Princezna Diana patřila mezi nejfotografovanější lidi světa

Jaká byla britská princezna Diana matka a čeho její synové William a Harry nejvíc litují? Soukromí britské královské rodiny v pondělí večer odhalí dokument britské televize ITV. Mluví v něm nejen příbuzní Lady Diany, ale i známí zpěváci.

Princové William a Harry se shodují na tom, že Diana byla především úžasnou matkou. Popisovali, že byla starostlivá, a že jim často dopřávala sladkosti. William také řekl, že s ní byla legrace a že jemu i bratrovi splnila i ta nejtajnější přání.


Televize dokument odvysílá k dvacetiletému výročí úmrtí Lady Diany, které připadá na konec srpna. Ve filmu kromě princů mluví i bratr Diany a zpěvák Elton John, který na pohřbu princezny zahrál píseň Candle In The Wind.

„Když jsem přišel domů ze školy, nahoře na schodech čekaly Cindy Crawford, Christy Turlington a Naomi Campbell. Bylo mi 12 nebo 13, jejich plakáty jsem měl na zdi. Začal jsem se strašně červenat, nevěděl jsem co říct, byl jsem nemotorný a při běhu nahoru jsem spadl,“ popisoval princ William.

Oba dva také litují posledního hovoru s matkou. Lady Diana byla tehdy v Paříži a svým synům volala na zámek Balmoral ve Skotsku. Princové si tam zrovna hráli se svými příbuznými, a tak svou matku jen rychle pozdravili. William ve filmu popisuje, že mu tento krátký telefonát navždy uvízl v paměti.