Přijďte v sobotu na Koncert pro dárce krve. Čeká vás Lenny a Debbi & Lipo

16. červen 2017
Lenny

V sobotu 17. června se na Staroměstském náměstí v Praze uskuteční Koncert pro dárce, který Český rozhlas pořádá ve spolupráci s partnerem projektu, společností Mattoni. Na koncertě pro dárce vystoupí Lenny s kapelou a Debbi & Lipo a vše budou moderovat Petr Král a Bára Šichanová.

Na začátku června odstartoval další ročník projektu „Daruj krev s Českým rozhlasem“. Cílem akce bylo šířit povědomí o dárcovství krve a oslovit především ty, kteří dosud krev nedarovali, tzv. prvodárce. Tvářemi kampaně se letos stali zaměstnanci Českého rozhlasu, ale nově také ambasadoři projektu VZPoura úrazům.

„Daruj krev je aktuálně pravděpodobně největším projektem podporující dárcovství krve v České republice. Jsme rádi, že každým rokem náš projekt oslovuje nové a nové prvodárce a na projektu spolupracuje drtivá většina transfuzních stanic po celé České republice,“ uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

Záštitu projektu poskytlo Ministerstvo zdravotnictví ČR, Světová zdravotnická organizace WHO, Ústav hematologie a krevní transfuze a Český červený kříž.

Spustit audio
  • O rozhlase
  • Zpráva