Přibývá smrtelných nehod motorkářů. Na vině je často nepřiměřená rychlost nebo nezvládnutí stroje v krizové situaci, říká šéf BESIP

4. červen 2026

Experti varují, že na silnicích letos zemřelo výrazně více motorkářů než loni. Od začátku roku do konce května jde o 24 obětí, což je o 14 víc než za stejné období loni. Vyplývá to z policejních statistik. „Pokud je tolik letních dní, jako bylo teď v květnu, bohužel se to propisuje do množství motocyklů v provozu, ale i celkově do intenzity provozu a do počtu tragických nehod,“ vysvětluje vedoucí BESIP Tomáš Neřold. Poslechněte si rozhovor.

autoři: Petr Král , krt
Spustit audio

Mohlo by vás zajímat

Nejposlouchanější

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu