Při zasedání akcionářů automobilky Daimler Benz musela zasahovat policie. Kvůli bitce o párky

Výroční zasedání valné hromady automobilky Daimler Benz přerušila hádka o párky. A byla podle zahraničních médií tak ostrá, že organizátoři zasedání raději zavolali policii. Co se mezi akcionáři stalo?

Na velké zasedání v Berlíně přijelo na pět a půl tisíce akcionářů. Na zasedání schválili výplatu rekordní dividendy v přepočtu přibližně devadesát korun na akcii. Tenhle fakt ale nakonec úplně zastínila aféra u bufetu s občerstvením.

Jeden ze zasedajících se totiž zaměřil na opečené párky a nabral si jich velkou porci, což se nelíbilo jedné z přihlížejících dam. Akcionářka si podle deníku deníku The Telegraph myslela, že si chce její kolega párky i odnést domů. Dvojice se pak začala hádat takovým způsobem, že organizátoři raději zavolali policii. Žena pak na muže dokonce podala trestní oznámení.

Zmíněná dvojice ale prý nebyla jediná, kdo se o párky přetahoval. Nebyly to totiž jen tak nějaké párky, ale tradiční specialita ze spolkové země Švábsko. A tyhle párky obvykle v Berlíně nejsou k dostání.

Například list Handelsblatt ale tvrdí, že párků bylo na zasedání přes dvanáct tisíc, tedy dvakrát víc než akcionářů. Předseda představenstva Manfred Bischoff pak řešil, jestli objednat víc párků, nebo je naopak nechat všechny odnést, aby mohlo jednání v klidu pokračovat dál.