Při lukostřelbě se dá relaxovat, důležitá je pokora a trpělivost, vypráví mistr Evropy v lukostřelbě Hanuš

9. květen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Tomáš Hanuš, šestinásobný mistr Evropy a vicemistr světa v lukostřelbě

Na lukách nemáme mířidla ani pomůcky, je to v podstatě tak, jako před několika tisíci lety, tedy ohnutý kus klacku, přibližuje Tomáš Hanuš, šestinásobný mistr Evropy a vicemistr světa v lukostřelbě. Důležitá je podle něj především forma lukostřelce a ochota na sobě pracovat. „Sílu výstřelu určuje člověk tím, jak luk natáhne. Vrchol výstřelu je to, že šíp skončí tam, kde jsem si přál,“ říká. Jak probíhají závody v lukostřelbě? 

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.