Přehlídka špičkového jídla a pití Garden Food Festival míří letos poprvé do Ostravy. Hlavní hvězdou je Zdeněk Pohlreich

6. červen 2017
Garden Food Festival představí největší delikatesy přímo pod širým nebem

V Dolní oblasti Vítkovice se 10. a 11. června uskuteční Garden Food Festival. Návštěvníci ochutnají vybraná jídla od nejlepších lokálních restaurací, pokrmy špičkových tuzemských šéfkuchařů i netradiční delikatesy.

Hlavními tvářemi akce jsou Zdeněk Pohlreich, Markéta Hrubešová, Kamila „Kamu“ Rundusová či ostravská michelinská hvězda Radek Kašpárek.

Kromě Zdeňka Pohlreicha, který své umění představí živě na pódiu, mohou návštěvníci na festivalu potkat i další osobnosti české gastronomické scény. Těšit se mohou hlavně na šéfkuchaře Radka Kašpárka, který získal se svou restaurací Field slavnou michelinskou hvězdu, kterou letos obhájil. Nyní se vlastně na chvilku vrací domů. Střední školu totiž vystudoval právě v Ostravě.

Na festivalu se objeví také herečka a spisovatelka Markéta Hrubešová nebo specialistka na asijskou kuchyni Kamila „Kamu“ Rundusová. Kdo si potrpí na sladké, může se těšit na renomovanou cukrářku Ivetu Fabešovou. Samozřejmě nebude scházet řada jiných kuchařů z tuzemských restaurací.

Nejočekávanější hvězdou akce je Zdeněk Polreich


Areál v Dolní oblasti Vítkovice bude pro návštěvníky otevřený v sobotu od 10 do 19 hodin a v neděli od 10 do 18 hodin. Vstupenka na místě stojí 150 Kč. Děti do 140 centimetrů a držitelé průkazu ZTP/P mají vstup zdarma.

Po oba festivalové dny bude na pódiu připravený i další program včetně porcování obřích ryb, brutální chilli show a další zajímavé kulinářské prezentace.

V neděli 11. června najdete na Garden Food Festivalu také rozhlasový R-stream, odkud bude Štěpán Pokorný z Radiožurnálu živě vysílat. O vstupenky můžete také soutěžit na našem Facebooku.

  • O rozhlase
  • Zpráva