Pražské památky už pošesté rozzáří světla. Začíná další Signal festival

11. říjen 2018

Kostely, kaple nebo paláce se už po šesté rozzáří. Začíná totiž festival světla Signal. Pro letošní šestý ročník připravily světelné instalace více než dvě desítky českých a zahraničních umělců. Jejich díla můžete vidět jak na třech hlavních trasách, které povedou centrem pražskými Vinohrady a Karlínem, tak na čtyřech dalších místech nedaleko centra Prahy.

„Připravili jsme pět nových instalací, z toho jde o dva netradiční videomappingy,“ slibuje ředitel festivalu Martin Pošta.

Festival Signal rozsvítí na čtyři dny ulice Prahy

Videomapping Escape promítaný na kostel svaté Ludmily na náměstí Míru

Po roce se do Prahy opět vrací Signal festival neboli festival světel. Letos se ponoří do oslav 100 let Česko-Slovenska. Za šest let své existence se tato akce stala kulturní událostí, kterou v České republice každoročně obdivují statisíce lidí. 

 

Na festivalu se představí celkem 24 českých i zahraničních umělců. Festival se letos zaměřil na české umělce, 14 instalací bude od etablovaných tuzemských autorů i objevených talentů. Jedním z nich bude například Michal Škapa, který vystaví své neonové objekty v raně barokním atriu nedaleko Žižkovské věže. 

„Neony sleduju už dlouho, s neonovými trubicemi pracuju i ve vlastní tvorbě,“ popisuje. „Neonové tvary spojuju se svými plátny, potom mění obsah a světelné podmínky plátna.“

Většina instalací bude k vidění ve veřejném prostoru zdarma – v ulicích Prahy od 11. do 14. října ve večerních hodinách, jakmile se setmí.

Radiožurnál bude v pátek u toho

Jednou z „atrakcí“ festivalu bude i stříbrný R-stream Českého rozhlasu Radiožurnál. Živě budeme ze Signal festivalu vysílat v pátek 12. října Večerní Radiožurnál se Zuzanaou Burešovou od 20:00 do půlnoci. V pojízdném studiu ji v devět hodin navštíví také host.

V rámci polední soutěže Radiožurnálu můžete získat také VIP balíček. S ním můžete zdarma na všechny instalace i doprovodný program. Přečtěte si víc!

Více o programu najdete na oficiálních stránkách festivalu.

autoři: Martin Hrnčíř , als
Spustit audio