Pražské derby bylo ve znamení sešívaného obratu

14. listopad 2003

Přestože prohrávali už 0:2, dokázali hokejisté Slávie ve 22. kole Tipsport extraligy naplno bodovat. Zásluhou výborné třetí třetiny porazili červenobílí v pražském derby Spartu 4:2. Rekordním výsledkem 10:0 pak vyprovodili hokejisté Zlína kladenský Rabat.

V dalších zápasech zdolalo Znojmo Plzeň 2:1 v prodloužení, Vítkovice Karlovy Vary 3:2, Liberec podlehl Vsetínu 2:3 v prodloužení a České Budějovice Třinci 0:5. Sobotní dohrávku obstará souboj Litvínova s vedoucími Pardubicemi.

Pátećní šlágr se přitom dlouho vyvíjel lépe pro Spartu, která v polovině utkání vedla 2:0, ale domácí snížili a třemi góly v závěrečné třetině si zajistili výhru 4:2. "Sparta nás v úvodu zaskočila aktivním forčekingem a rychlým gólem, ale druhou a třetí třetinu už jsme odehráli perfektně. Byli jsme důraznější, natlačili jsme soupeře do jeho pásma. Vítězství považuji za zasloužené," podotkl asistent slávistického trenéra Ondřej Weissmann. Rekordní výhru v sezoně si připsal na své konto Zlín, který rozdrtil Kladno 10:0. Zlínský gólman Igor Murín se s třemi čistými konty dotáhl na vedoucího sparťana Petra Břízu. Zlín byl v tomto ročníku také u jediného dalšího dvouciferného výsledku, když 10. října prohrál na Spartě 4:10. Tehdy byl však Murín zraněný.

Zlín ztrácí na vedoucí Pardubice jediný bod. Východočeský lídr tabulky však může svůj náskok znovu zvýšit v sobotní dohrávce v Litvínově. V souboji o poslední místo podlehl Liberec třináctému Vsetínu 2:3 v prodloužení. Manko Bílých Tygrů se tak zvýšilo na tři body. Ve čtvrté minutě nastaveného času využil vyloučení bývalého hráče Vsetína Petra Vampoly zkušený Roman Stantien. Na dvanácté České Budějovice, které po čtyřech výhrách za sebou utrpěly doma debakl od Třince 0:5, už ztrácí Vsetín jediný bod.

Výsledky - 22. kolo:

Hamé Zlín - Rabat Kladno 10:0 (3:0, 4:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 9. Záhorovský (Macholda), 12. Hamrlík (Balaštík), 19. Blaťák (Hamrlík, Leška), 21. Balaštík (Leška, Hamrlík), 22. Barinka (Weissmann), 25. Záhorovský (D. Nosek, Okál), 27. Weissmann (Zubíček), 51. D. Nosek (Macholda), 53. Mokrejš (Martin Čech I), 60. Zubíček (Okál).
Rozhodčí: Turčan - Bláha, Kareš.
Vyloučení: 5:12. Využití: 5:0. V oslabení: 1:0.
Diváci: 5522.

Vítkovice - Energie Karlovy Vary 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)
Branky: 2. Turek (Olesz, I. Padělek), 15. Hubáček (Burger, Seman), 44. Burger (Kaděra, Hubáček) - 25. Petr Kumstát (Skuhravý), 57. Ptáček (Alinč).
Rozhodčí: Jebavý - Pacal, Pospíšil.
Vyloučení: 6:4. Využití: 1:0.
Diváci: 3084.

České Budějovice - Oceláři Třinec 0:5 (0:2, 0:0, 0:3)
Branky a nahrávky: 4. Melenovský, 16. Pavelek (Skořepa, Janků), 43. Skořepa (Bordowski, Jančařík), 53. Melenovský (Král, Pletka), 54. Janků (Pavelek).
Rozhodčí: Havlík - Guth, Rittich.
Vyloučení: 3:5. Bez využití.
Diváci: 4281.

JME Znojemští Orli - Lasselsberger Plzeň 2:1 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 31. Uram (Pucher), 64. Ludvík (Snopek, Milan Procházka) - 53. Vostřák (Hurtaj, Hanzlík).
Rozhodčí: Husička - Čech, Machálek.
Vyloučení: 4:9. Využití: 1:0.
Diváci: 3156.

Slavia Praha - Sparta Praha 4:2 (0:1, 1:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 35. D. Hruška (J. Beránek, Kuntoš), 41. Antoš (P. Kadlec), 44. R. Dlouhý (P. Kadlec), 50. P. Martinec (Tomica) - 6. Hlouch, 28. Paroulek (Marek, J. Kasík).
Rozhodčí: Šindler - Barvíř, Blümel.
Vyloučení: 9:11, navíc J. Novák (Slavia) 10 min. Využití: 2:0.
Diváci: 4362.

Bílí Tygři Liberec - Vsetínská hokejová 2:3 v prodl. (0:1, 2:1, 0:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 31. Jiruš (V. Novák, Kašpařík), 36. Rozsíval (Vampola) - 20. Selingr, 37. Mareš (Selingr), 64. Stantien (Hudec, Jaškin).
Rozhodčí: Minář - Charvát, Kalivoda.
Vyloučení: 7:9. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1.
Diváci: 2912.