Pražská muzejní noc je tu, své brány otevřou desítky objektů

Ředitel Národního muzea Michal Lukeš se zamyslel, jak se žilo za císaře Františka Josefa I.
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Ředitel Národního muzea Michal Lukeš se zamyslel, jak se žilo za císaře Františka Josefa I.

Už pojedenácté se pro vás v sobotu otevřou noční brány pražských muzeí. Znamená to jediné: pražská muzejní noc je tady! „Už máme vše připraveno,“ říká v rozhovoru se Zuzanou Burešovou generální ředitel pražského Národního muzea Michal Lukeš. „Jde o zavedenou akci a nic nás – snad – nemůže překvapit.“

V sobotu 14. června přesně v 19 hodin se otevřou pražské galerie a muzea, končí se až hodinu po půlnoci. „Všechna muzea jsou navíc propojena 11 speciálními autobusovými linkami, už v 18.30 tak vyjedou první autobusy. I metro bude jezdit až do první hodiny ranní,“ popisuje Michal Lukeš.

Muzejní noc, to není jen možnost prohlédnout si muzejní a galerijní expozice zdarma a v noci. Každoročně se během ní koná i řada doprovodných akcí. „V Českém muzeu hudby se bude hrát a tančit, v Národopisném muzeu budou ukazovat řemesla, Náprstkovo muzeum bude vonět kořením…“ vypočítává Michal Lukeš.

Muzejní noc v muzeu policie

Během muzejní noci se v Praze návštěvníkům otevře neuvěřitelných 69 objektů a 39 muzeí a galerií. „Všude si připravili celonoční doprovodný program. Každý si určitě najde, co ho bude bavit,“ slibuje ředitel Národního muzea.

A muzejní noc nezapomíná ani na nejmenší. „Silvestr a muzejní noc jsou dva dny v roce, kdy by děti nemusely jít spát, připraven tak je i program pro děti,“ dodává. Informace o tom, co letošní muzejní noc nabízí, najdete na jejích webových stránkách.

Celý rozhovor si kdykoliv poslechněte buď kliknutím na odkaz přímo v tomto článku, nebo v našem audioarchivu.