Pomáháme Ježíškovi. Tváře Radiožurnálu se opět proměnily v Ježíškova vnoučata

„Byl skvělý vypravěč, na to mě dostal,“ vzpomíná manželka legendárního brankáře. Moderátor Kamil Jáša jí splnil vánoční přání

Ježíškova vnoučata stále plní tisíce vánočních přání seniorů v domovech po celém Česku. A zapojují se i naši moderátoři a reportéři. Třeba Kamil Jáša splnil přání Janě Vodičkové, manželce hokejového brankáře Jana Vodičky. „Seznámili jsme se spolu v roce 1958. Byl to vypravěč, na to mě nachytal. Měl rád hokej, když prohráli, byl nešťastný,“ vzpomíná paní Jana. K Vánocům od reportéra Českého rozhlasu dostala předplatné časopisu a kávovar.

autoři: Kamil Jáša , als
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.