Polední publicistika: Zvyšování výdajů na obranu. Vyhoštění francouzského vědce z USA. Výzkumné expedice a psychika
Dokážou se vláda a opozice domluvit na zvyšování výdajů na obranu? Na jaké nástrahy s úřady můžou narazit turisté cestující do Spojených států? Kdo jsou cizinci s platnými vízy a američtí občané, kteří byli ze země nedávno vyhoštěni? A co dělat v případě vyhrocení vztahů v uzavřeném prostoru, konkrétně na polární stanici na Antarktidě?
Hosty Tomáše Pavlíčka byli:
- Pavel Růžička (ANO), poslanec PS PČR, místopředseda předseda výboru pro obranu
- Michal Zuna (TOP 09), poslanec PS PČR, člen výboru pro obranu
- Jan Kaliba, bývalý zpravodaj Českého rozhlasu v USA
- Iva Poláčková Šolcová, Psychologický ústav Akademie věd ČR
Související
-
‚Svoboda není zadarmo.‘ Výdaje na obranu se mají pět let zvyšovat o 0,2 procenta HDP
Vláda rozhodla o postupném navýšení obranných výdajů o 0,2 procenta HDP (hrubého domácího produktu) ročně až do roku 2030, oznámil premiér Petr Fiala. Příští rok to bude 2,2 procenta HDP.
-
Trump zruší ministerstvo školství, které roky kritizuje. Resort už snížil počet zaměstnanců na půlku
Ministerstvo, které zřídil tehdejší demokratický prezident Jimmy Carter v roce 1979, kritizoval republikán Donald Trump již ve svém prvním období v úřadě.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Přijměte pozvání na úsměvný doušek moudré člověčiny.
František Novotný, moderátor


Setkání s Karlem Čapkem
Literární fikce, pokus přiblížit literární nadsázkou spisovatele, filozofa, ale hlavně člověka Karla Čapka trochu jinou formou.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Klíč ke konci války leží v Moskvě. Dokud Rusko bude chtít válčit, Spojené státy nic neudělají, míní expert
-
Izrael používá blokádu jako zbraň. Zásoba potravin a léků v pásmu Gazy vydrží tak měsíc, říká zpravodaj
-
Hokejisté Pardubic zdolali brněnskou Kometu 2:1. Dynamo srovnalo stav finálové série na 1:1 na zápasy
-
USA zveřejnily údaje o vraždě senátora Kennedyho. Zhruba 10 000 stran popisuje atentát z roku 1968