Polední publicistika: Přijímací zkoušky na SŠ. USA a únik tajných dokumentů. Ukrajinci a Velikonoce

Jak hodnotí systém přijímaček na odborné střední školy s maturitou – a zájem o tyto obory zaměstnavatelé? Jakou lekci dostaly americké bezpečnostní složky, když se ukázalo, že za únikem přísně tajných materiálů ministerstva obrany může stát jednadvacetiletý nižší příslušník armádních rezervních sil? A jak prožívá ukrajinská komunita v Česku letošní pravoslavné Velikonoce, ve stínu pokračující války s Ruskem?

Hosty Věry Štechrové jsou:

  • Milena Jabůrková, viceprezidentka Svazu průmyslu a dopravy, IBM Central Europe;
  • Josef Kraus, bezpečnostní analytik, zástupce vedoucí Katedry politologie Fakulty sociálních studií Masarykovovy univerzity;
  • Marie Prokopjuková, Ukrajinská iniciativa v ČR.
autoři: Věra Štechrová , vma
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.