Polední publicistika: Nový ředitel ČT. Odchod hejtmana Vondráka. Humanitární pomoc na Ukrajině. Čeští rozvědčíci ve válce
Jak výrazně by se mohla v programové nabídce České televize odrazit výměna na postu jejího generálního ředitele? Změní se s odchodem Iva Vondráka z pozice moravskoslezského hejtmana zásadněji i linie a priority krajské samosprávy? Jak pomáhají české humanitární organizace zaplaveným oblastem na jihu Ukrajiny? A za jakých okolností působí v řadách ukrajinské armády český rozvědčík, s nímž se setkal náš zpravodaj Martin Dorazín? Poslechněte si celou polední publicistiku.
Hosty Tomáše Pancíře jsou:
- Filip Rožánek, mediální analytik;
- Lukáš Vomlela, politolog;
- Petr Drbohlav, regionální ředitel pro Východní partnerství a Balkán, Člověk v tísni;
- Martin Dorazín, zahraniční zpravodaj Českého rozhlasu
Související
-
Plukovník: Protiruská ofenziva? K operačnímu úspěchu by vedla vzdušná převaha. Tu ale Ukrajina nemá
Už několik dní se objevují zprávy o chystané ukrajinské protiofenzivě, která by mohla zvrátit vývoj konfliktu ve prospěch Kyjeva. Jakými zbraněmi může Ukrajina zaútočit?
-
Situace v Reportérech není utěšená. Plánuji refresh týmu i formátu, říká ředitel ČT Jan Souček
Rada Česká televize zvolila nového generálního ředitele. Petra Dvořáka po 12 letech ve funkci vystřídá současný šéf brněnského studia Jan Souček. Jaké změny plánuje?
-
Válka na Ukrajině je jiná než ostatní, které jsem zažil, popisuje oceněný zpravodaj Martin Dorazín
Novinářskou Cenu Ferdinanda Peroutky dnes získal Martin Dorazín, který působí na Ukrajině jako válečný zpravodaj Českého rozhlasu. „Je to úplně jiný typ války,“ říká.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor


Ze světa lesních samot
Román klasika české literatury zobrazuje dramatické změny poměrů na česko-bavorském pomezí v posledním čtvrtletí 19. století, kdy ustálený životní řád "světa lesních samot" narušila živelná katastrofa.