Polední publicistika: Nový ředitel ČT. Odchod hejtmana Vondráka. Humanitární pomoc na Ukrajině. Čeští rozvědčíci ve válce

Jak výrazně by se mohla v programové nabídce České televize odrazit výměna na postu jejího generálního ředitele? Změní se s odchodem Iva Vondráka z pozice moravskoslezského hejtmana zásadněji i linie a priority krajské samosprávy? Jak pomáhají české humanitární organizace zaplaveným oblastem na jihu Ukrajiny? A za jakých okolností působí v řadách ukrajinské armády český rozvědčík, s nímž se setkal náš zpravodaj Martin Dorazín? Poslechněte si celou polední publicistiku.

Hosty Tomáše Pancíře jsou:

  • Filip Rožánek, mediální analytik;
  • Lukáš Vomlela, politolog;
  • Petr Drbohlav, regionální ředitel pro Východní partnerství a Balkán, Člověk v tísni;
  • Martin Dorazín, zahraniční zpravodaj Českého rozhlasu
autoři: Tomáš Pancíř , mga
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.