Pojďte s námi na výstavu Cosmos Discovery, zbývá posledních pár dní!

Radiožurnál a Experiment vás zvou do Brna na netradiční výstavu Cosmos Discovery. Fanouškům kosmonautiky rozdáváme celkem 70 vstupenek.

Posluchačům Radiožurnálu nabízíme vstupenky na poslední dny výstavy Cosmos Discovery. Chcete jít s námi? Poslouchejte 23. až 25. 7. Ranní Radiožurnál a mějte připravený počítač, tablet nebo mobil.

Jakmile vás k tomu právě v Ranním Radiožurnálu mezi pátou a devátou hodinou ráno moderátor Jiří Chum vyzve, napište na mail vstupenky@rozhlas.cz větu „Chci vstupenky na výstavu“. V pondělí věnujeme po dvou vstupenkách 15 nejrychlejším, úterý a středu rozdáváme po dvou vstupech deseti nejrychlejším.

Cosmos Discovery
Kde? Výstaviště Brno
Kdy? 8.6. od 17:00 a 19:00

Výstava Cosmos Discovery mapuje vývoj pilotovaných kosmických letů od počátků až do současnosti. Obsahuje přes 200 originálních exponátů z USA i Sovětského svazu, reálné modely raket a raketoplánů, a také unikátní dobové dokumenty.

Návštěvníci na výstavě uvidí ruský Sputnik, Lajku i Gagarina. Nechybí americký lunární program Apollo ani ruský Lunochod. Je zde obrovský model americké rakety Saturn, část řídícího střediska v Houstonu a také originál ruské lodi Sojuz.

Pestrá je i přehlídka kosmických skafandrů. Největší pozornost upoutají originální exponáty z kosmických letů. Odborníci ocení originální část motoru F1 z americké rakety Saturn 5, která vynesla loď Apollo na Měsíc. Díky výstavě Cosmos Discovery tento motor poprvé opustil hranice USA. Nejnovějším exponátem výstavy je průchozí model ruské orbitální stanice MIR, ve kterém je opticky navozena atmosféra stavu bez tíže.

O výhře výherce ve stejný den informujeme odpovědí na jejich původní email. Výherci obdrží vstupenky v elektronické podobě.

Pravidla soutěže

Spustit audio
autor: jaw | zdroj: https://www.cosmosdiscovery.cz/