Po vysokých školách chceme, aby zabezpečily IT vzdělávání a výzkumu, přibližuje šéf kyberúřadu
Nový zákon o kybernetické bezpečnosti zvýší počet institucí a firem, které budou muset spolupracovat s národním kyberúřadem. Změna by se měla dotknout taky vysokých škol. „Vysoké školy jsou závislé na IT, pokud by se to vyplo, tak by prostě nefungovaly. Nejde jen o přednášky, ale i o výzkum, a ty poznatky mohou být ztraceny nebo je někdo může ukrást,“ říká ředitel odboru regulace Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost Adam Kučínský.
Související
-
Jiří Grund: Bezpečnost je priorita. Pravomoc státu v posuzování dodavatelů ale nemůže být bezbřehá
Pět českých podnikatelských organizací se postavilo proti návrhu nového zákona o kybernetické bezpečnosti. Co jim vadí? Jak jsou zabezpečené české mobilní sítě?
-
Kyberútoky sílí díky umělé inteligenci. Proti ohni musíme bojovat ohněm, míní šéf kyberbezpečnosti
O více než třetinu narostl meziročně v Česku počet kyberútoků na klienty bank. Umělá inteligence zvyšuje jejich rozsah a dodává útokům sílu formou věrohodných videí.
-
Studenti informatiky se díky simulacím učí čelit kybernetickým hrozbám
Základ je znát nepřítele a být připravený, vědí studenti hradecké Fakulty informatiky a managementu. Díky tamní kybernetické laboratoři jim to jde o hodně líp.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
3x Karel Klostermann
Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.