Po střelbě na letišti v Los Angeles zůstal jeden mrtvý a sedm zraněných. Střelce policie zadržela

2. listopad 2013

Losangelská policie zatkla muže, který střílel na tamním mezinárodním letišti. Přestřelku nepřežil jeden agent federální bezpečnostní služby. Zranění utrpělo celkem 7 lidí. Bezpečnostní složky evakuovaly část letiště a budovu prohledaly.

Střelec na letišti v americkém Los Angeles zabil agenta federální bezpečnostní služby a zranil dalších sedm lidí. Šest z nich bylo převezeno do nemocnice. Podle policie má vše na svědomí osamělý střelec, který skončil v cele.

Objevily se dokonce zatím nepotvrzené spekulace, že pachatel pracoval v letištní ochrance. Zdá se, že neměl žádné komplice.

"Ten člověk přišel k terminálu číslo 3, z batohu vytáhnul útočnou pušku a začal střílet. Příslušníci letištní policie na to okamžitě reagovali. Podařilo se jim muže přemoci a zadržet. Jsme přesvědčení, že útočník jednal sám," potvrdil šéf letištní policie Patrick Gannon.

Podle svědků vypukla po střelbě panika. Situaci popsal televizi Sky Guss Villanueva z losangeleské policie:

„Všechny informace jsou zatím předběžné. Máme tam všechny lidi, kteří byli k dispozici. Víme, že se střílelo uvnitř nebo v blízkosti třetího terminálu. Máme dva nebo tři zraněné a zřejmě jsme zatkli pravděpodobného pachatele. Policisté teď prohledávají letiště, aby měli jistotu, že tam nejsou žádní další spolupachatelé.“

Situaci pak ale uklidnily bezpečnostní složky, které budovu evakuovaly a prohledaly také kvůli nastraženým výbušninám.

Vyšetřovatelé teď pátrají po motivech činu. Útočníka už úřady identifikovaly jako 23letého amerického občana a obyvatele Los Angeles.

autoři: onh , mkp
Spustit audio