Play-out nezačalo pro Mountfield šťastně, o část bodů ho obrala Mladá Boleslav

25. únor 2009

Mladoboleslavští hokejisté zvítězili v úvodním kole skupiny o udržení v Českých Budějovicích 3:2 po samostatných nájezdech. Na předposlední Kladno tak ztrácí pouze 5 bodů.

Od 4. minuty domácí vedli, ale do poloviny zápasu hosté dokázali skóre otočit. Na Melichárkův gól v oslabení odpověděli Klimenta a Důras. Jihočeši dokázali vyrovnat až ve 49. minutě, kdy se do střelecké listiny opět zapsal Melichárek.

V prodloužení Důras neproměnit trestné střílení a rozhodujícím samostatným nájezdem získal pro mladoboleslavský tým druhý bod Sýkora.

Ve druhém duelu zdolalo Znojmo Kladno 5:3.

Výsledek: Mountfield České Budějovice - BK Mladá Boleslav 2:3 po sam. nájezdech (1: 1, 0:1, 1:0 - 0:0).

Branky a nahrávky: 4. Melichárek (M. Hudec), 49. Melichárek (Ptáček, M. Hudec) - 13. Klimenta (J. Moravec), 26. Důras (Klimenta, Boháč), rozhodující nájezd T. Sýkora. Rozhodčí: Pešina, Hribik - Lhotský, Jiří Svoboda. Vyloučení: 6:8. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 3082.