Plánovanou péči zatím neodkládáme, ale kapacitně jsme na hraně, přiznává ředitel pražské VFN

15. listopad 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Nemocnice (ilustrační foto)

Zátěž nemocnic covidovými pacienty dál roste. Počet pacientů na jednotkách intenzivní péče o víkendu stoupl na 15 procent celkové kapacity. V neděli den přibylo 5 650 potvrzených případů, pozitivní test tak mělo o zhruba dva a půl tisíce víc lidí než minulý týden. „Máme 50 covidových pacientů a zatím neomezujeme plánovanou péči. Pokud jich bude 60 až 70, některé zákroky budeme muset odložit,“ připouští ředitel Všeobecné fakultní nemocnice v Praze David Feltl.

Od pondělí platí nová vládní opatření v boji proti koronaviru: Pracovníci v nemocnicích a dalších lůžkových zařízeních, kteří nejsou očkovaní nebo neprodělali v posledním půlroce covid, se musí povinně testovat. Studenti vysokých a vyšších odborných škol musí nosit respirátory i při výuce v učebnách, kde se schází aspoň 50 studentů. A v základních či středních školách ve 23 okresech v Česku se konalo další kolo testování na covid-19.

autoři: Jiří Chum ,
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová