Petr Šabach

23. leden 2008

Hostem Dopoledního Radiožurnálu byl spisovatel Petr Šabach. Zajímalo nás, kde se mu nejlíp píše a jak se mu spolupracuje s nakladatelem. Hovořili jsme o nové knížce U mě dobrý, o tom, jak je daleko s psaním o historii českého bigbeatu a jaké historky ze života používá ve svých knihách. Ve čtvrtek 24. ledna bude hostem rozhlasový režisér Karel Weinlich.

O svých humoristických vlohách Petr Šabach říká, že je má díky svému bratrovi, který odmala uměl všechno vtipně glosovat. Knížka U mě dobrý je soubor legračních povídek ze života, ale, jak autor upozorňuje, nejedná se o satiru. Ve vyprávění příběhů používá svoje i cizí historky - vždy však se souhlasem "autora". Pokračuje v psaní o historii českého bigbeatu - to bude rovněž řada povídek, které by však na sebe měly navazovat. Petr Šabach také učí na Literární akademii Josefa Škvoreckého a říká, že talent svých studentů pozná po přečtení několika stránek. Podle svých slov největší problém má, když kvůli knižnímu plánu odevzdává nakladateli anotaci o tom, co píše nebo bude psát, a musí dopředu vymyslet název knihy.

Záznam celého rozhovoru s Petrem Šabachem si můžete poslechnout v Rádiu na přání.

autor: mmk
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...