Pěstounství není rodičovství. Zástupci neziskovek kritizují novelu na ochranu dětí
Péče o ohrožené děti v Česku se může zhoršit. To vládě vzkazují zástupci neziskových organizací, které se ochranou dětí zabývají. Reagují tím na vládní novelu, kterou začnou projednávat poslanci. Podle člena výboru Asociace Dítě a Rodina a ředitele organizace Prevent 99 Michala Němce financování není adekvátní, zákon se také nevěnuje omezení ústavní péče pro nejmenší děti. „Celý zákon není dostatečně motivační, aby vznikaly nové náhradní rodiny,“ konstatuje Němec.
Související
-
Péče o ohrožené děti projde výraznou legislativní změnou
Do 30. června předloží Rada vlády ČR ve spolupráci s Výborem pro práva dítěte Vládě ČR soubor opatření k řešení nepříznivých životních podmínek ohrožených dětí.
-
Na názor se vás nikdo neptá, říká muž, který prošel šesti dětskými domovy
Dvacetiletý Ladislav Samek strávil dětství v institucích náhradní péče. Založil organizaci Děti v akci, která pomáhá dětem v ústavech. Nejdůležitější je prý zájem ředitelů.
-
Romských dětí je v dětských domovech menšina, říká Klára Chábová z nadace Krok domů
Hlavním úkolem nadace Krok domů je zlepšení péče o ohrožené děti. Fond dlouhodobě usiluje o změnu legislativy a prosazování správné péče o ohrožené děti a mladistvé.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...
Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka


Lidský faktor
Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová