Páteřní tratí jezdí vlaky omezenou rychlostí. Kvůli výpadku ETCS hlídá železnici záložní zabezpečení
Vlaky v Česku nabírají od rána zpoždění, některé desítky minut, jiné i delší než hodinu. Problémy jsou hlavně na koridoru mezi Českou Třebovou a Kolínem nebo v Brně. Důvodem je výpadek zabezpečovacího systému ETCS. „Když se přišlo na to, že výpadek GSM-R signálu bude dlouhodobější, přešla Správa železnic podle připraveného scénáře na liniový zabezpečovač,“ vysvětluje prodlevy Martin Kavka. „Během dopoledne by se situace už měla zklidňovat,“ dodává mluvčí Správy železnic.
Související
-
V Česku začíná testovací provoz železničního zabezpečovače ETCS. Pomůže předejít lidským chybám
Od čtvrtka musí zabezpečovač používat proškolení strojvedoucí povinně tam, kde už je nainstalovaný. Například České dráhy už ho mají ve čtyřech stovkách svých vozidel.
-
Ministerstvo je připraveno podpořit nabídky za férové ceny, slibuje ministr Havlíček
Dotace budeme navyšovat, ale nemůžeme dotovat byznys dodavatelů a snažit se musí i dopravci, říká k zavádění systému ETCS na železnici ministr Havlíček.
-
„Buď se přistaví koleje, nebo vysokorychlostní tratě.“ Kapacita koridoru nestačí
Cestujících na železnici přibývá. Česká železniční síť na to ale není ve všech úsecích zcela připravená. Vlaky tak můžou nabírat zpoždění, protože se na trať nevejdou.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Přijměte pozvání na úsměvný doušek moudré člověčiny.
František Novotný, moderátor


Setkání s Karlem Čapkem
Literární fikce, pokus přiblížit literární nadsázkou spisovatele, filozofa, ale hlavně člověka Karla Čapka trochu jinou formou.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Klíč ke konci války leží v Moskvě. Dokud Rusko bude chtít válčit, Spojené státy nic neudělají, míní expert
-
Izrael používá blokádu jako zbraň. Zásoba potravin a léků v pásmu Gazy vydrží tak měsíc, říká zpravodaj
-
Hokejisté Pardubic zdolali brněnskou Kometu 2:1. Dynamo srovnalo stav finálové série na 1:1 na zápasy
-
USA zveřejnily údaje o vraždě senátora Kennedyho. Zhruba 10 000 stran popisuje atentát z roku 1968