Otto Dlabola

29. leden 2012
02490647.jpeg

V neděli po 11. hodině se moderátor Václav Žmolík spojil po lince s bývalým českým reprezentantem v krasobruslení Ottou Dlabolou, s nímž mluvil především o mistrovství Evropy, které se letos konalo ve Velké Británii.

Ve vysílání Hosta Radiožurnálu sice Otto Dlabola přiznal, že sledoval především kategorii sportovních párů, v níž soutěžil s Kateřinou Beránkovou, ale s napětím fandil také českým krasobruslařům – Michalu Březinovi a Tomáši Vernerovi. „Doufal jsem, že Michal Březina skončí třetí. Bramborových medailí má až příliš,“ popisuje.

Vrátil se také k výbornému návratu Jevgenije Pljuščenka k amatérskému krasobruslení. „Je to obrovská osobnost světového krasobruslení a do soutěže vstoupil jako král,“ domnívá se. „Jevgenij Pljuščenko je závodník, který nedělá chyby, z čehož také těží,“ zmiňuje ještě Otto Dlabola, který začínal s krasobruslením už ve čtyřech letech.

„Nedělal jsem jen krasobruslení, ale hodně jsem také lyžoval nebo hrál tenis. Až máma mě tak trochu dotlačila k bruslení, bavilo ji a byla velká fanynka,“ vzpomíná s tím, že v 18 letech s krasobruslením skončil a odešel do Prahy, kde studoval FTVS. „Pak mě oslovili z Brna, jestli bych nechtěl zkusit trénovat,“ vrací se myšlenkami do minulosti Otto Dlabola. A tak začal bruslit nejprve s Veronikou Joukalovou a od roku 1997 s Kateřinou Beránkovou.

Co považuje za svůj největší krasobruslařský úspěch? Na které momenty vzpomíná nerad? A čím se teď vlastně živí? I to se dozvíte při poslechu audio záznamu rozhovoru.

Záznam celého rozhovoru s Ottou Dlabolou a dalšími Hosty Radiožurnálu si můžete poslechnout v iRadiu.

autor:Šárka Ševčíková
  • Rozhovor
  • sport
  • rozhovor
  • lidé
  • krasobruslení
  • mistrovství Evropy