Otec nevěděl, co se mnou showbyznys udělá, říká Natálie Kocábová

19. květen 2017

Píše verše, texty, divadelní hry a zpívá. Natálie Kocábová je umělkyní mnoha tváří, přesto jí otec Michael Kocáb jednou řekl: „Kdybych věděl, co s tebou showbyznys udělá, nikdy bych tě do něj nepouštěl."

Natálii Kocábové bylo patnáct let, když natočila první desku. A ohlas, který měla, nečekal nikdo - dokonce ani její otec Michael Kocáb.

„Média si mě začala všímat, se svou povahou a lifestylem jsem pro ně byla vděčné téma. Tohle otec neodhadl. Nenapadlo ho, jak špatně budou lidé brát to, že pokračuji v jeho šlépějích,” vzpomíná spisovatelka a zpěvačka.

Na jevišti Kocábovy nehledejte

Od té doby prošla dlouhou cestou. Vydala další alba, ale i sbírky básní nebo romány. A už zanedlouho bude mít premiéru i její divadelní hra Pohřeb až zítra, kterou uvede pražské Švandovo divadlo.

„Jde o komedii, ve které matka večer před pohřbem svolá rodinnou večeři. Rodina je dynamická, vztahy nic moc, všichni jsou rozvedení a další den jdou na pohřeb babičky,” nastiňuje Natálie Kocábová ve stručnosti děj.

Natálie Kocábová

Nepopírá, že se při psaní inspirovala i vlastními zkušenostmi. „Psala jsem hru před dvěma lety, kdy se do ní promítl můj tehdejší pocit z rodinné situace. Jedna z postav se například vrací domů po rozvodu, má problém s vlastními rozvedenými rodiči a podobně.”

Skutečné Kocábovy ale v postavách nehledejte. „Nic, co se na večeři stane, se u nás doma nikdy nestalo. Na druhou stranu ve hře zaznívají témata, která řeší mnoho rodin,” uvažuje spisovatelka a zpěvačka.

Celý rozhovor si poslechněte buď přímo v tomto článku, nebo v iRadiu.

autor: als
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...