Otakar Černý: Debatní pořady? Nikdo z nás je tehdy neuměl

31. březen 2013
Otakar Černý

Kdyby měl Otakar Černý sám pojmenovat jednu věc, se kterou je opravdu profesně spjatý, byl by to podle jeho vlastních slov sport. Druhá v pořadí by však určitě mohla být i Česká televize. Vždyť v této instituci pracoval takřka nepřetržitě čtyřicet let!

Všechno to začalo úplně jinde, než byste čekali. Otakar Černý totiž dvacet let učil fyziku. Přitom narazil na spoustu zajímavých studentů. „Učil jsem například olympijského vítěze Pavla Pateru, Martina Procházku,“ vzpomíná nestor sportovní žurnalistiky.

Učení ho prý velmi bavilo. „Byl jsem rád učitelem. Kdybych byl mladší, tak bych se k tomu byl rád vrátil,“ říká Otakar Černý.

Od roku 1969 je Otakar Černý spolupracovníkem sportovní redakce ČT. Od roku 1990 začal dělat publicistické pořady Co týden dal a Debata. Z těch si ho určitě spousta z vás pamatuje.

Paradoxní je, že se k této práci dostal vlastně náhodou a nechtěně. A podle jeho slov tyto pořady v televizi ani nikdo neuměl.

Jakto? Poslechněte si záznam rozhovoru Petra Rajcherta s Otakarem Černým. Dozvíte se i řadu dalších zajímavostí o legendě české žurnalistiky. Třeba, ve kterém pořadu se pilo pivo a jedla vepřová hlava. A taky to, jestli hodlá skutečně ukončit svou kariéru, nebo si jenom odpočine na střídačce…

Záznam celého rozhovoru s Otakarem Černým a dalšími Hosty Radiožurnálu si můžete poslechnout také v iRadiu.

Spustit audio
autor: Matěj Pálka