Onkogynekologie je u nás na vysoké úrovni, daří se objevovat přednádorová stadia. Důležité jsou hlavně preventivní prohlídky, vysvětluje onkogynekolog

10. listopad 2019

Profesor Jiří Sláma se věnuje hlavně předrakovinovým změnám ženských pohlavních orgánů. Co ho na onkogynekologii lákalo? „Obor je hodně barvitý a člověka naplňuje, když uzdraví pacienta.“ I když se obor onkogynekologie může zdát jako smutná práce, výsledky léčby u nás podle Jiřího Slámy nejsou špatné. Ve vysokém procentu dokáží lékaři pacientku uzdravit. „V mnoha oblastech udáváme trend v Evropě, třeba u rakoviny vaječníku,“ vysvětluje profesor.

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.