SERIÁL

1) Za každé nasázené eso 200 dolarů. Tenistka Karolína Plíškova se připojila k pomoci Austrálii

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Karolína Plíšková
Předchozí díl
Následující díl

Tenistka Karolína Plíšková minulé hry v Riu vynechala, ale do Tokia už by chtěla jet. I když o tom rok před olympiádou ještě stoprocentně přesvědčená nebyla.

Léto 2019, pár volných dní uprostřed sezóny tráví Karolína Plíšková s dětmi na svém kempu. Společně se sestrou Kristýnou se snaží motivovat mladé tenisty, kteří do areálu v Přírodním parku Košíře-Motol docházejí.

Do olympijského turnaje v Tokiu zbývá přesně rok, ale Karolína Plíšková není typem člověka, který by začátek her odpočítával. Dopředu tušila, že její start v Japonsku nemusí být jistý a proto jí nepřipadalo fér, aby se projektu Radiožurnálu zúčastnila.

Ale chtěli jsme v časosběrném dokumentu ukázat také příběh sportovce, který má cíle a důvody, kvůli kterým může i účast na olympijských hrách zvažovat.

„Olympiáda je pro nás tenisty trošičku jiná než pro někoho, kdo se na to připravuje čtyři roky a je to pro něj vrchol kariéry. V tenise se více cení grand slamy, na druhou stranu by nebylo špatné poznat i jiné sporty, vidět trošičku něco jiného,“ řekla Karolína Plíšková v létě. 

Královna es

Od té doby získala další už 15. trofej z okruhu WTA, na Turnaji mistryň v čínském Šen-čenu dosáhla na semifinále. Rok 2019 zakončila na druhé příčce světového žebříčku, už počtvrté z posledních pěti sezón ovládla statistiku v počtu nasázených es. A dostala i videoklip, ve kterém si to, že je Ace Queen, od skupiny Těžkej Pokondr, velkých tenisových či fotbalových hvězd i svého manžela, poslechla.

Jako Ace Queen se také jako jedna z prvních zahraničních hráček připojila k pomoci Austrálii, kterou devastují požáry, a za každé nasázené eso u protinožců daruje 200 dolarů. Pokud jde o její účast na hrách v Tokiu, vidí to podobně jako na začátku. Do Japonska by ráda jela, ale zároveň ví, že konečné rozhodnutí je ještě daleko.

Související