Olympijský rok tenistky Karolíny Plíškové

8. únor 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Karolína Plíšková

Pro tenisty jsou olympijské hry trochu něco jiného než pro někoho, kdo se ně připravuje čtyři roky. Tenistka Karolína Plíšková minulé hry v Riu vynechala, ale do Tokia už by chtěla jet. Ačkoliv její start nebyl jistý, chtěli jsme v časosběrném dokumentu ukázat také příběh sportovce, který má cíle a důvody, kvůli kterým může účast na olympijských hrách zvažovat.

Karolína Plíšková je profesionální tenistka s rychlou hrou a vynikajícím servisem, čtyři předchozí sezóny zakončila v elitní desítce žebříčku, v roce 2017 byla i světovou jedničkou mezi singlistkami, jako první v historii České republiky. Opakovaně je hráčkou s nejvyšším počtem es na ženském okruhu WTA, používá značku #AceQueen, kterou často spojuje i s charitativními účely. 

Posbírala turnajové tituly na všech možných površích, je také několikanásobnou vítězkou Fed Cupu, ženské týmové soutěže. 

Je provdaná za Michala Hrdličku, který je zároveň  jejím manažerem. Pomáhá jí mezinárodní realizační tým. Herními trenéry jsou Daniel Vallverdu z Venezuely a Olga Savčuková z Ukrajiny. 

Karolína Plíšková se narodila 21. března 1992 v Lounech a má dvojče Kristýnu, která je také profesionální tenistkou. 

Spustit audio

Související

Více z pořadu