Olympijský rok střelce Davida Kosteleckého

Říjen 2020: Japonsko je zemí, kterou jsem si vždycky přál navštívit. Věřím, že hry v Tokiu budou jedny z nejlepších, těší se na svou šestou olympiádu Kostelecký

5. říjen 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy 03411356.jpeg

Nadějí pro olympijské hry v Tokiu má česká střelba více. Tomáš Nýdrle vyhrál ve skeetu mistrovství světa, Petr Nymburský v malorážce evropský šampionát, stejně jako Jiří Lipták v trapu. A ve stejné disciplíně navíc David Kostelecký ovládnul Evropské hry. Poslední jmenovaný by měl být v Japonsku nejzkušenějším členem výpravy - je mu 44 let a čeká ho už šestá olympiáda.

autor: Jan Suchan
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.