SERIÁL

Olympijský rok cyklisty Zdeňka Štybara

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Zdeněk Štybar

Je to Čech, ale jako doma si připadá také v Belgii. Cyklista měl olympijské hry jako velký sezonní cíl. V přípravě mu pomáhá i trochu jiná cyklistika než ta silniční – na přelomu roku se na chvíli vrátil k cyklokrosu. Při jeho cestě za úspěchem ho sleduje reportér František Kuna.

Zdeněk Štybar vyhrál třikrát mistrovství světa v cyklokrosu, ale blátivé cesty už mu byly malé. Vydal se tak za silniční cyklistikou a má za sebou starty na slavných závodech.

Bojoval na španělské Vueltě a na Tour de France v roce 2015 vyhrál jednu z etap. Kromě toho se specializuje na jarní klasiky, které má často blízko domova. Žije totiž na severu Belgie se svojí ženou a synem, kterému bude 5 let.

Část roku tráví Štybar také na Mallorce, kde má dobré podmínky pro trénink.

Olympijský rok je projekt Radiožurnálu, který sleduje přípravu českých reprezentantů rok před olympiádou. Jak se chystají? Těší se, nebo mají pochyby? Časosběrné dokumenty o 10 sportovcích vysíláme během roku a před olympijskými hrami.