Okresní přebor po pandemii

Čerstvě natřené lavičky, udržovaný trávník i kurty: vesnické sportovní kluby během karantény nezahálely

29. červen 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Fotbal, gól
Předchozí díl
Následující díl

Fotbalisté z okresních soutěží mohou jen závidět profesionálům. Zatímco první a druhá liga se hrají, výkonností soutěže jsou zrušené. Tento týden se v našem seriálu podíváme na to, jak se sport do menších vesnických klubů vrací. A začneme tím, jak v nich zvládali péči o sportoviště v době koronavirových omezení.

Na hřišti fotbalového mužstva z Karlštejna to i v závěru června žije. K přátelskému utkání do podhradí přijel Třebotov. Fotbalová asociace totiž soutěže zrušila a tohle už je čtvrtý zápas, který si místní domluvili.

Čtěte také

Koronavirová pauza místnímu hřišti spíše prospěla a vypadá lépe, než bývá na konci sezóny běžné – mluví o tom šéf místního fotbalu Michal Šaman.

„Hřiště je třeba sekat, i když se na něm nehraje. Pokud se nechá třeba měsíc zarůst, tráva už není tak kvalitní. Když se nehrálo, snažili jsme se trávu zlepšit hnojením a prosetím.“

Správce areál udržoval, o hřiště a jeho okolí se staral. „Natíral zábradlí, lavičky stoly, dělal údržbu, na kterou měl čas, když nemusel lajnovat a dávat sítě,“ vysvětluje předseda fotbalového mužstva z Karlštejna Martin Směšný, jak šikovně přežili dobu, kdy se na začátku vegetačního období na hřiště nemohlo.

Kurty jako ze škatulky

Stejně tak už ožily třeba tenisové kurty v Černošicích. Tomáš Frýda sleduje mistrovské zápasy, které tenisový svaz ponechal, jen se místo skupiny hraje turnajově. Na dvorcích se teď prohání ti, kteří si je sami za koronavirem ztížených podmínek na začátku dubna upravili.

„Vytvořili jsme party většinou po dvou a střídali jsme. Práce bylo dost, ale zapojili jsme velké množství lidí, kteří nechodili do školy. Přes skupinu na WhatsApp jsme se domlouvali, kdo bude co dělat.“

Oba sportovní kluby využily pauzu k tomu, aby udělaly, co se běžně nestíhá a už fungují. Jenže ostrých zápasů v nich moc není, protože spousta soutěží je zrušená. O tom uslyšíte více v úterním pokračování našeho seriálu.

autoři: Martin Charvát ,
Spustit audio