Odpolední publicistika: Očkování a polarizace společnosti. Předvánoční rady MESESu. Česká hlava

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Od začátku očkování koncem prosince letošního roku bylo podle dat ministerstva zdravotnictví v metropoli podáno téměř 2,5 milionu dávek.

Jaké kroky v souvislosti s vánočními svátky doporučuje Mezioborová skupina pro epidemické situace, ve snaze zkrotit nástup kovidové nákazy? Nakolik hluboké nebo trvalé stopy by v české společnosti mohly zanechat spory kolem očkování proti covidu-19? A na jakém principu je postavena metoda lékařského vyšetření na dálku, jejíž autor se stal jedním z letošních laureátů vědeckých cen Česká hlava?

Hosty Tomáše Pavlíčka v Odpolední publicistice byli:

  • Ruth Tachezy, viroložka a členka Mezioborové skupiny pro epidemické situace,
  • Martin Kratochvíl, analytik Střediska empirických výzkumů STEM,
  • Jiří Potůček, odborník na modelování biologických systémů.
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.