Od malování k medicíně v IKEMu. „Pacienti si nás občas pletou,“ shodují se dvojčata Petr a Pavel Wohlovi

Pokud by si na sebe vzali stejné oblečení, jen stěží je rozpoznáte – malíři, lékaři a dvojčata Pavel a Petr Wohlovi si v medicíně vybrali každý jiný obor – jeden internista, druhý gastroenterolog, oba dva ale léči pacienty v Institutu klinické a experimentální medicíny, a jak říkají, velmi úzce spolupracují.

Na základní škole byli tak divocí, že je učitelé museli rozsadit do jiných tříd, a shodují se, že maminka i tatínek museli mít svatozář. Jejich otec, bývalý hokejista a trenér, je později vedl k malování, kterému se věnují dodnes.

„V té době to byl útěk k jiným hodnotám a v případě divokých dětí to byla velmi dobrá idea,“ podotýká Pavel. Dnes mají oba dva za sebou mnoho výstav a přiznávají, že malují spíše o víkendu, kdy je více času.

Čtěte také

„O Vánocích se s bráchou zavřeme a malujeme,“ přibližuje Petr a Pavel dodává: „Dokážeme malovat třeba 18 hodin, pak to jdeme navzájem zkonzultovat.“ Pro oba dva je malování způsob odpočinku a relaxace, člověku to prý jednoduše udělá dobře.

K medicíně je vedli rodiče, žádným nátlakem ani násilím, ale rozmluvou. Petr je specializací internista, diabetolog a endokrinolog, Pavel gastroenterolog a endoskopista, a s úsměvem přiznávají, že pacienti si je v IKEMu občas pletou.

Jaký je život dvojčat? Přiblížili bratři Wohlovi

A co se týče oboru, tak Petr připomíná, že celý koncept výživy, která se dává do žil, se zlepšil tak, že dnes pacienti můžou chodit ven, a zlepšila se tak kvalita jejich života. A Petr dodává, že v endoskopickém vývoji je rychlost neuvěřitelná – zobrazení slinivky, prevence tlustého střeva: „Mnoha lidem to zachrání život.“

Audio záznam rozhovoru si můžete poslechnout kliknutím na odkaz přímo v tomto článku a také v iRadiu.

autor: prh
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...