Obědy do kastrůlku a vlastní slivovice. Lyžař Jan Hudec se vrátil na rodnou Moravu

24. leden 2018
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Jan Hudec

Tento týden vám v našem seriálu Olympijský rok představujeme lyžaře Jana Hudce. Mluvíme o tom, jak se české sportovní hvězdy chystaly na únorové hry v Pchjongčchangu. Jak víte, rodák ze Šumperka vyrostl v Kanadě, kterou ještě na minulých hrách v Soči úspěšně reprezentoval, ale potom se rozhodl pro návrat. A nejen pro ten lyžařský, těžiště celého svého života přesunul na Moravu.

S přítelkyní a dvouletým synem bydlí v Přáslavicích, malé obci na dohled od Olomouce. Loni tam zažil i tradiční moravské Velikonoce, byť na sousedské koledování si ještě netroufnul.

Čtěte také

Při pomlázce ve vedlejším domku u Hausnerů dostává lyžařský reprezentant výjimečné vysvědčení, i když sám o Velikonocích stavení neobchází a moravské tradice vstřebává hlavně v soukromí. „Mrskat kanadský holky? To by asi nepochopily,“ říká s úsměvem.

V Přáslavicích má Jan Hudec dům, v něm přítelkyni Jarku, syna Eliáše, velkou zahradu a kromě toho spoustu dílen. Ty jsou plné součástek aut a motorek. Na zahradě zas roste spousta jablek a švestek. „Šťavnaté a krásné, musím ty stromy pochválit... Je toho tady dost, slivovice bude téct,“ říká.

Olympijský rok 2018

Pro obědy do kastrůlku za padesát korun si rád chodí do místní školní jídelny. Coby milovník starobylých věcí obdivuje historickou studnu přímo před svým domem. A celkově k tomuto kraji cítí zvláštní pouto, i když ho opustil ještě před prvními narozeninami.

autor: jkb
Spustit audio