O záchraně eura, církevních restitucích i svátku zamilovaných

11. únor 2012
Křesťanský týdeník , Křesťanský týdeník

Saské Drážďany si letos připomenou 67. výročí bombardování města spojeneckými vojsky v noci ze 13. na 14.února 1945. Kromě pietních akcí na uctění obětí druhé světové války čeká saské město také pochod proti extremismu i koncerty - podrobnosti přinese Zita Senková. Spory ohledně záchrany eura vedou (nejenom u nás) k ostrým diskusím a k pochybnostem o samotné podstatě evropského sjednocení - zamyslí se nad nimi Daniel Raus.

Církevní restituce tento týden prošly prvním čtením v Poslanecké sněmovně - to je pro církve nepochybně dobrá zpráva. Eva Hůlková se ptá, proč se neradují? Blíží se 14. únor, známý jako svátek zamilovaných. Jak to bylo ve skutečnosti se svatým Valentinem? A proč je právě jeho jméno spojováno se snoubenci? Odpověď přinese Irena Feithová. Už šestým rokem bude u nás ve valentýnském týdnu probíhat Národní týden manželství - informace se dozvíte od Petra Vaďury.

Britská královna slaví 60 let v čele monarchie i církve

Drážďany si připomenou 67. výročí bombardování města spojeneckými vojsky

Evropa: drahé soužití, ještě dražší rozvod

Církevní restituce: co ukázalo první čtení?

Jak to bylo a je se sv. Valentinem

V pondělí začne Národní týden manželství

autor: Kolektiv Redakce náboženského vysílání
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Děsivá freska válečné krajiny, u které se nepřestávám smát.

Petr Gojda, slovesný dramaturg, Centrum výroby Českého rozhlasu

Osudy dobrého vojáka Švejka

Osudy dobrého vojáka Švejka KOMPLET

Koupit

Pro jedny šťastný blb a ignorant, pro druhé vychytralý šašek. Pro nadporučíka Lukáše boží dobytek. Pro jedny ikona totálního odcizení a nihilismu, pro jiné bojovník proti válce, pro další anti světec a antihrdina. Čte Oldřich Kaiser