Nový velorex spatřil světlo světa

11. březen 2010
Motožurnál , Motožurnál

Na brněnském výstavišti můžete do neděle 14. března obdivovat novinky všech motocyklových výrobců na výstavě Motosalon 2010. Kromě motorek je zde k vidění nepřeberné množství motocyklového příslušenství a také jedna světová premiéra - nový velorex.

Konstruktér Pavel Brída chtěl původně klasický velorex pouze trochu oživit, ale vše nakonec dopadlo úplně jinak: "Když jsem začal s úpravami, došlo mi, že do původního trubkového rámu příliš zasahovat nemohu - jak se říká, bylo by to míchání jablek s hruškami. Moje představa byla jasná - chtěl jsem zachovat původní 'retronádech' velorexu, ovšem protože jsem chtěl použít motor s výkonem 150 koní, musel jsem vyrobit celý nový rám."

Reakce diváků po odhalení byly rozporuplné. Někomu se nový Velor-X-Trike líbil, jinému ne. Mezi diváky, kteří nový vůz ocenili, patřili také členové Fan klubu Velorex. Za svůj starý by ho však nevyměnili.

pohled zezadu

Nový velorex není určen pro invalidy, ale spíš pro milionáře, kteří nevědí, kam s penězi. Prodejní cena totiž začíná na půl miliónu korun.

autor: bob
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.