Nikdo nechce selhat, máme zvláštní mrazení z toho, co přijde, přiznává primář mladoboleslavské nemocnice

22. říjen 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Chirurgové, operace, lékaři, zdravotnictví, operační sál

Nemocnice jsou v pohotovosti, připravují se na nápor nakažených koronavirem. Musel jsem se naučit naslouchání a empatii vůči druhým, hodně mě to posunulo, říká primář chirurgického oddělení oblastní nemocnice v Mladé Boleslavi Jaroslav Toušek. Vycházíme si vstříc, učíme se být větší společný tým. Vazby si snad přeneseme do budoucna. Teď čekáme, že to bude náročnější. Doufáme, že je to na přechodnou dobu.

autoři: Lucie Výborná ,
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.