Některá letiště nabízí jídlo na objednávku. Rozhodně ušetříte, doporučuje Pavel Maurer

Rychlé občerstvení
Rychlé občerstvení

Napsali mi nedávno z letiště v Mnichově, že se rozhodli nabízet dobré jídlo za rozumnou cenu! No to rád slyším, protože za každý okoralý obložený chleba zaplatíte v letištních občerstvovnách všude na světě majlant!

Ceny jídla a pití na letištích jsou přemrštěné, to všichni víme, ale když má naše letadlo zpoždění, což mimochodem začíná být čím dál tím častějším jevem, tak zabíjíme čas jídlem, pitím a klábosením. Jenže tento způsob čekání na letadlo leze dosti do peněz.

Jídlo v letadle? Udělejte si vlastní svačinu, doporučuje Pavel Maurer

V letadle, letuška (ilustrační foto)

S Pavlem Maurerem vám postupně ukazujeme kulinářské speciality za všech koutů Česka i oblíbených zahraninčích destinací. Cesta však často začíná na letišti. Jak vyzrát nad stravou v letadle?

A navíc, co se kvality pokrmů týče, za ty peníze to není žádné mistrovství světa! Několik provozovatelů letištních hal se proto rozhodlo nabídnout svým pasažérům, cestujícím i zaměstnancům zcela novou službu – jídlo na objednávku.

Je to jednoduché, vybere si pokrm, objednáte dopředu a vyzvednete si jej v určitou dobu za rozumnou cenu. Výhoda pro vás. Provozovatel zase ví dopředu, kolik toho má uvařit, a tak se omezuje zbytečné plýtvání a šetří se peníze na všech stranách. Dnes tuto službu využívá přes pět milionů lidí, kteří se pohybují na letištích.

Za vlastní tašku čvrt dolaru

Cena je redukována, jídlo připraveno, objednáno. Internet, aplikace a telefony nám umožňují okamžitě reagovat. To je dobré! Moje dcera mi zase včera psala, že dostala v obchodě s potravinami čtvrt dolaru zato, že si přinesla vlastní tašku.

A můj syn mi zase ukázal v telefonu, že v několika světových městech, když vrátíte do automatické sběrny plastové obaly, dostanete slevenky na jídlo, lístky do kina, zlevněné jízdenky na městkou dopravu a spoustu dalších zajímavých zvýhodněných bonusů.

Glosa Pavla Maurera: Zkuste žít bez obalu. Ať nedopadnete jako odpadkové příšery

Odpad vyplavený z moře na pláž

V pražských ulicích se v posledních dnech vyskytuje zvláštní stvoření, které je celé zabalené do odpadků, přesněji řečeno do použitých obalů. Jeho sukně, kalhoty, svetr, čepice, kabát, vše je z odpadních igelitů, plastových lahví či jednorázových sáčků. Ta kreatura vypadá příšerně a lidé si ji fotí, usmívají se, zírají, a asi by také měli trochu zaplakat. Každopádně by se měli zastavit a zamyslet. A to se této skvěle vymyšlené kampani také daří.

Stačí jen hodit plastový obal na správné místo, do označeného sběrného kontejneru namísto do popelnice nebo do křoví. Jak jednoduché a krásné je neplýtvání! Konečně nám dochází, že končí legrace a že se naše planeta začíná topit v odpadcích, které z velké části produkuje i potravinový průmysl.

Tak, s chutí do toho, možností jak chránit Zeměkouli je mnoho a kdo dodrží přirozená pravidla, je odměněn nejen lepším vzduchem a vodou, ale i dalšími drobnými výhodami. Je to tady, jenom to musíme dostat do svého běžného programu. Čím méně budeme plýtvat, o to více si vše kolem užijeme!